Flora Holland – Největší květinové obchodní centrum na světě

přidat do mého Holandska

V Alsmeeru uvidíte největší květinovou aukci na světě. Denně tu změní majitele na 90 milionů květin a kolem dvou milionů rostlin. Obrovská hala ožívá v sedm ráno. Několikapatrové vozíčky hýří barvami – orchideje, tulipány, růže, hvozdíky... míří na přehlídku, květinovou aukci. 

Na obří aukci Flora Holland si musíte přivstat, ale vyplatí se to. Nejlepší je dostat se na vyhlídkovou plošinu v obrovské hale právě mezi 7 a 8 hodinou ranní, abyste viděli, co nejvíce než květiny prodají. Největší ruch tu panuje v pondělí, nejklidnější bývají čtvrtky.

Prodej probíhá formou holandské aukce. V terasovité zasedací síni, kde má každý před sebou televizní obrazovku, hledí na promítací plátno, na kterém se představují jednotlivé druhy rostlin k prodeji. Nejprve se na obřím ciferníku objeví vyvolávací cena, ta po zaznění zvukového signálu postupně klesá, dokud někdo z kupujících není ochoten stávající cenu přijmout, čímž je transakce uzavřena.

Návštěvníci mohou nahlédnout nejen do aukční síně a na plošinu v obrovské hale s květinami, ale také uvidíte, jak se aranžují květiny před prodejem.

Aukce se koná v jednom z největším komerčním komplexu v Evropě o rozloze jednoho milionu metru čtverečních, kam přijíždí a odjíždí početná flotila kamionů.


Sdílejte článek:

Podobné tipy

Každých deset let ožívá světová výstava Floriade na jiném místě v Holandsku. Holanďané jsou báječní zahradníci...

Floriade – obrovská výstava květin desetiletí

Každý rok se na jaře otevírá na dva měsíce plně rozkvetlý park Keukenhof. Cibule sázejí pečlivě v pěti vr...

Keukenhof  – Zahrada holandských tulipánů

Na vodním kanálu Singel, ve vrcholu jeho ohybu, leží květinový trh Singel. Od února do prosince tu jsou otevře...

Květinový trh Singel – kvetoucí srdce Amsterdamu