Tipy na ubytování

V Holandsku je standard v ubytování lehce vyšší. Setkáte se s tím hned v té nejnižší kategorii - v kempech, které jsou oproti českým udržovanější a nabízí vyšší komfort.

Kempy

V Holandsku je přes tisíc kempů. Holanďané rádi jezdí s obytnými vozy, tak je rádi využívají. Najdete tu menší, starší, luxusní kempy, ale i v divočině nebo uprostřed měst. Nejčastěji jsou kempy podél pobřeží a v blízkosti měst. Mezi osvědčené patří Kamperen Bij de Boer, které nabízí malé jednodušší kempy zaměřené na agroturistiku. V Amsterdamu má dobrou lokaci kemp Vliegenbos, ze kterého jste pěšky asi za 15 minut u přívozu, který vás doveze přímo do centra k hlavnímu vlakovému nádraží. Pokud dáváte přednost přírodě, můžete se ubytovat v národním parku Hoge Veluve. Druhým amsterdamským je pak Het Amsterdamse Bos.

Než do kempu vyrazíte, podívejte se na jejich otevírací dobu a také si předem ověřte, jestli mají volné místo. Mimo úřední hodiny vás nikde neubytují, a pokud budou mít plno, tak máte také smůlu. Udržují si takto snadno standard, nepřetěžují kempy a tak například vyjde teplá voda na každého.

Trekkershutten

Pokud dáváte přednost pevným zdím a střeše nad hlavou, můžete si pronajmout chatku – trekkershutten. Existují menší i větší sruby. Mimo město se pohybuje cena za chatku od 50 eur za noc. Ve městech jsou pak dražšé a ceny jsou okolo 80 eur. Jejich nabídku najdete zde.

Bungalovy

V Holandsku najdete velkou síť bungalovů. Jejich ceny se pohybují podle kvality 500 až 600 eur za noc.

Priváty

Ubytovat se můžete také v soukromí. Minimálně zaplatíte 20 eur za osobu, ale spíš počítejte s 30 eury za osobu. Zprostředkovávají je lokální informační centra označované jako VVV.

Penziony a hotely

Penziony se pohybují od 40 eur za osobu na noc. Tříhvězdičkové hotely začínají od 50 eur za osobu na noc ve dvoulůžkovém pokoji. Doporučujeme pak vyhledávat pro poslední dva typy ubytování na serveru Booking.com.

Rady a doporučení

Největší návaly turistů, kdy si musíte ubytování sehnat s větším předstihem, bývají v termínu oslav Králova dne, Víkendu památek a také na Den památek. Hotely a termíny bývají dlouho dopředu obsazeny v termínu a lokalitě průvodu květinového korza a dalších 60 -100 kilometrů v jeho blízkosti. V těchto případech nelze řešit ubytování až na místě.

Dalšími vypjatými termíny jsou německé a církevní svátky, kdy řada Němců míří do kempů, bungalovů a srubů.

Vzhledem k tomu, že je Holandsko malé, nevyplatí se spát na více místech a ztrácet tím tak čas. Autem či vlakem, dojedete rychle do cílového místa.

Vyhněte se ubytování v pomyslném trojúhelníku Amsterdam – Rotterdam – Utrecht a Haag. Jedná se o nejvytíženější dopravní uzle, kde stojí auta v kolonách při dopravní špičce téměř každý den.

Geografickým středem Holandska je Alphen an Rijn. Ale je to nejhorší ubytování. Jedná se o zapadlé místo a bude vám trvat vždycky dlouho se někam dostat. Nejlepším místem pro ubytování je severně od Amsterdamu.

Vždy je potřeba přemýšlet nad tím, jakou dovolenou chcete mít. A podle toho volit typ ubytování s ohledem na danou skupinu, podle otvíracích hodin daných atrakcí a také podle vašich cílů.


Sdílejte článek: