Tipy na ubytování

V Holandsku je standard v ubytování lehce vyšší. Setkáte se s tím hned v té nejnižší kategorii - v kempech, které jsou oproti českým většinou udržovanější a nabízí vyšší komfort.

Kempy

V Holandsku je přes tisíc kempů. Holanďané rádi jezdí s obytnými vozy, tak je rádi využívají. Najdete tu menší, starší, luxusní kempy, ale i v divočině nebo uprostřed měst. Nejčastěji jsou kempy podél pobřeží a v blízkosti měst. Mezi osvědčené patří Kamperen Bij de Boer, které nabízí malé jednodušší kempy zaměřené na agroturistiku. V Amsterdamu má dobrou lokaci kemp Vliegenbos, ze kterého jste pěšky asi za 15 minut u přívozu, který vás doveze přímo do centra k hlavnímu vlakovému nádraží. Dalšími amsterdamskými kempy jsou pak Zeeburg a Amsterdamse Bos. Pokud dáváte přednost přírodě, můžete se ubytovat v okolí národního parku Hoge Veluve.

Než do kempu vyrazíte, podívejte se na jejich otevírací dobu a také si předem ověřte, jestli mají volné místo. Mimo úřední hodiny vás nikde neubytují, a pokud budou mít plno, tak máte také smůlu. Udržují si takto snadno standard, nepřetěžují kempy a tak například vyjde teplá voda na každého.

Trekkershutten

Pokud dáváte přednost pevným zdím a střeše nad hlavou, můžete si pronajmout chatku – trekkershutten. Existují menší i větší sruby. Mimo město se pohybuje cena za chatku od 50 eur za noc. Ve městech jsou pak dražší a ceny jsou okolo 80 eur. Jejich nabídku najdete zde.

Bungalovy

V Holandsku najdete velkou síť bungalovů. Jejich ceny se pohybují podle kvality 600 až 1.200 eur za noc.

Priváty

Ubytovat se můžete také v soukromí. Minimálně zaplatíte 25 eur za osobu, ale spíš počítejte s 35 a více eury za osobu. Zprostředkovávají je většinou lokální informační centra označované jako VVV.

Penziony a hotely

Penziony se pohybují okolo 50 a více eur za osobu na noc. Tříhvězdičkové hotely začínají od 50 eur za osobu na noc ve dvoulůžkovém pokoji a cena v hlavní sezóně může vystoupat do závratných výšek. Doporučujeme pak vyhledávat tento typ ubytování na serveru Booking.com a Airbnb.com.

Rady a doporučení

Největší návaly turistů, kdy si musíte ubytování sehnat s větším předstihem, bývají v termínu Velikonoc, Květinového korza, Králova dne. V těchto případech nelze řešit ubytování až na místě.

Dalšími vypjatými termíny jsou německé a církevní svátky, kdy řada Němců míří do kempů, bungalovů a hotelů.

Vzhledem k tomu, že je Holandsko malé, nevyplatí se většinou spát na více místech a ztrácet tím tak čas. Nejlepším dopravním prostředkem je auto, ale i vlakem a busem se dostanete do cílového místa.

Vyhněte se ubytování v pomyslném trojúhelníku Amsterdam – Rotterdam – Utrecht. Jedná se o nejvytíženější dopravní uzle, kde stojí auta v kolonách při dopravní špičce téměř každý den.

Geografickým středem Holandska je Alphen an Rijn. Ale je to skoro nejhorší místo na ubytování. Je zapadlé a bude vám trvat dlouho se někam dostat. Nejlepší lokalita pro ubytování leží dle našeho názoru severně od Amsterdamu.

Vždy je potřeba přemýšlet nad tím, jakou dovolenou chcete mít. A podle toho volit typ ubytování s ohledem na danou skupinu, podle otvíracích hodin daných atrakcí a také podle vašich cílů.


Sdílejte článek: