Kdy poznávat Holandsko

Přímořské klima ovlivňuje počasí v Holandsku, díky tomu se mění asi stejně rychle jako počasí na horách. Neplatí tu, že devátá hodina rozhoduje, ale spíše 11 napoví. A tak je lepší si zabalit opalovací krém, plavky i deštník a větrovku.

Za poznáváním se do Holandska jezdí od jara do podzimu. Ale pokud chcete vidět rozkvetlé lány tulipánů, nejlepším obdobím je druhá polovina dubna. Naopak pro nákup cibulí je lepší konec léta a brzký podzim, kdy je cibulová sezóna a vy tak můžete dostat ty čerstvé.

Na jaře panují v Holandsku stejně vysoké teploty jako u nás, ale kvůli větru může být pocitově chladněji. První letní dny mají Holanďané už během května. V červnu se mohou vyskytovat větrné bouřky, ale statisticky je to "nejsušší" měsíc. Červenec a srpen jsou příjemně teplé měsíce. Od třetího zářijového týdne do poloviny je počasí proměnlivější. Říjen je už chladnější, ale v polovině měsíce se často vrací ještě babí léto.

Obecně je jaro a léto teplotně podobné jako u nás, ale pocitově vám může být trochu chladněji, protože tu často fouká. Uvádí se, že tu nefouká jen šest dnů v roce. Nezapomeňte si vzít opalovací krém, díky větříku ani nebudete vědět, že se opalujete.

Na podzim se počasí střídá s větší intenzitou. Zimy tu jsou sice mírné, ale často tu panuje mlha. Kanály a rybníky zamrzají zřídkakdy. Ale když uhodí mrazy, tak se tu pořádají velké bruslařské závody mezi městy.


Sdílejte článek: